Wycieczka do Chwalimierza

Czerwiec 2022 r.

Przedszkolaki pojechały na wycieczkę z zakresu edukacji przyrodniczej na wieś na warsztaty edukacyjne pt. „Wiosna na wsi”. Celem wycieczki było pogłębienie dziecięcej wiedzy na temat życia na wsi, uprawie roślin, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich. Wycieczka rozpoczęła się od krótkiej rozmowy z gospodynią na temat hodowli zwierząt oraz płynących z tego korzyści. Dzieci dowiedziały się jak pracowita jest wiosna na wsi, przygotowywały grządki, siały kwiaty i warzywa. Oczywiście, zasiane nasionka podlewały konewką. Dzieci poznały wiejskie zioła i kwiaty oraz dowiedziały jak istotne dla przyrody są owady. Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego była dla wielu dzieci nowym i ciekawym doświadczeniem. Wycieczka była bezpłatna zorganizowana jako zajęcia dodatkowe Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego, w ramach projektu dofinansowanego ze środków z Funduszy Europejskich.

Inne aktualności