Przekazując 1,5% podatku wspierasz edukację swojego dziecka

Szanowni Państwo,

W naszym przedszkolu zapewniamy wszechstronny rozwój dzieci, zbieramy środki 1,5% podatku na zabawki, pomoce dydaktyczne i doposażenie sal zabaw. Dzięki temu czas spędzany w przedszkolu stanie się dla dzieci atrakcyjniejszy. Będziemy wdzięczni za państwa indywidualne wsparcie lub przekazanie 1,5% podatku dla naszej fundacji a tym samym dla naszego przedszkola.

​Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000224647 – Fundacja „Strachota” we Wrocławiu

lub wesprzyj nas indywidualnie dokonując wpłaty na rachunek bankowy:
23 1090 1522 0000 0001 0340 7950

Fundacja Strachota we Wrocławiu wspiera edukacje dzieci i młodzieży i wspiera kluby sportowe i działania sportowe.

Wiodącą działalnością statutową jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym i ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi (zespół aspergera, niepełnosprawność, inne).

W naszym Przedszkolu szczególny nacisk stawiamy na zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i profilaktyczne.

Prowadzimy gimnastykę korekcyjną opartą na autorskim programie wg wskazań dr Hoppe, muzykoterapię, integracje sensoryczną, dogoterapię logopedię, rożnego rodzaju inne formy terapii i profilaktyki jak cykl bajek terapeutycznych prowadzony przez wykwalifikowanego psychologa, czy terapia ręki.

Prowadzimy także zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne i rozwijające uzdolnienia naszych dzieci – w naszych przedszkolach odbywają się zajęcia matematyczne z klockami lego, ceramika z arteterapią, język angielski i język hiszpański (od stycznia 2021 r.); szereg występów teatralnych i programów autorskich (min święto jabłka, dni hiszpańskie, dni włoskie, projekty kucharskie, ekologiczne ), wycieczki.

Uważamy, że dzieci w wieku przedszkolnym są najbardziej twórcze i otwarte na wiedzę, pozytywną zmianę i poznawanie świata. Dlatego w naszych placówkach ciągle weryfikujemy potrzeby naszych wychowanków (diagnozy potrzeb – wrzesień i marzec każdego roku szkolnego) i zmieniamy program nauczania, pomoce dydaktyczne i wyposażenie sali do integracji sensorycznej, sali gimnastycznej, gabinetu plastycznego, logopedycznego i wreszcie ogrodu.

Pomagają nam w tym wspaniali Darczyńcy z 1,5%, a także z wpłat celowych.

W roku 2020 z uzyskanych wpłat dofinansowaliśmy zakup sprzętu gimnastycznego i wymianę okien w szatniach. Rozpoczęliśmy także przebudowę i dostosowanie ogrodu i placu zabaw do potrzeb naszych Dzieci.