Pieczenie Pierniczków w przedszkolu

Grudzień 2020 r.
Zbliżają się święta, Święta są tuż, tuż. Śnieżny puszek z nieba na nas leci już. A jeśli nie śnieżek to z pewnością cukier – puder. W naszym przedszkolu już od tygodnia wyczuć można zapach korzennych przypraw. Zgodnie z harmonogramem każda grupa piecze świąteczne pierniczki.

Po umyciu rączek i założeniu fartuszków dzieci poznają sposoby robienia pierników, zaznajamiają się z zasadami bezpieczeństwa a następnie przygotowują potrzebne przybory, wałki szpatułki do ciasta i oczywiście foremki w najróżniejszych kształtach. Gdy wszystko jest gotowe można zabrać się do pracy. Ach ! ileż radości daje, wałkowanie ciasta i wykrawanie pierniczków. Efektem pracy są pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem naszych pań kucharek i nabierają koloru piekąc się w piekarniku.

CZCIONKA