Zajęcia kulinarne

Wśród naszych przedszkolaków promujemy aktywność fizyczną, oraz uczymy nawyków zdrowego odżywiania. Jednym ze sposobów są zajęcia kulinarne,  dzieci mogą same przygotować sobie kanapkę czy wybrać owoce lub warzywa. Uczymy dzieci tradycji kulinarnych różnych krajów. W naszym przedszkolu dzieci mają okazję uczestniczyć w pieczeniu pierniczków na święta, ukisić kapustę na zimę, czy zrobić własną pizzę. Zajęcia kulinarne są okazją do przypomnienia dzieciom piramidy zdrowego żywienia, oraz roli witamin w organizmie człowieka. Wraz z nauczycielami nasze przedszkolaki uprawiają zioła i warzywa w przedszkolnym ogródku , dzięki czemu mają okazję spróbować ekologicznych samodzielnie wychodowanych warzyw.