Położenie i baza

Nasze przedszkole powstało w roku 2007, prowadzi je Fundacja „Strachota”. Mieścimy się na zielonym i spokojnym osiedlu Swojczyce, w sąsiedztwie malowniczych łąk i pól. W przestronnym budynku prowadzimy 5 oddziałów dla dzieci w wieku 2,5–6 lat. W budynku do dyspozycji dzieci są przestronne kolorowe sale oraz duża sala gimnastyczna, w której odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zabawy ruchowe i zajęcia sportowe, a także uroczystości przedszkolne. Przedszkole w każdej sali dydaktycznej posiada oczyszczacze powietrza, a także prowadzi 4x w m-cu odkażanie suchą mgłą.

Do przedszkola przynależy bardzo duży ogród (ok 6000 m²), z górką i urządzeniami terenowymi do zabaw na świeżym powietrzu. Posiadamy także wewnętrzny plac zabaw wraz z Magicznym dywanem

Dzieci uprawiają tu swój własny ogródek – z kwiatami, warzywami i ziołami. Podczas spacerów po okolicy mają możliwość obserwowania zwierząt gospodarskich hodowanych przez tutejszych mieszkańców (kury, gęsi, owce), a także zwierząt dziko żyjących (sarny, zające, bażanty).

Oferta edukacyjna

Prowadzimy rekrutacje przez cały rok szkolny. Przedszkole prowadzi grupy 6 latków. Co roku jest możliwość także wyjazdów na tzw ZIELONE PRZEDSZKOLE dla najstarszych dzieci, ze względu na epidemie COVID 19 obecnie zawieszone.

Pracę wychowawczo-dydaktyczną opieramy na obowiązującej podstawie programowej, którą realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Zanim będę uczniem” E. Tokarskiej i J. Kopały.
W przedszkolu realizujemy również nasze autorskie programy, m.in. Edukacyjny Program Ekologiczny, który składa się z dwóch bloków tematycznych: „Bogactwo przyrody” i „Zdrowy styl życia”. W ciągu roku obchodzimy liczne święta ekologiczne i wyjeżdżamy na wycieczki do miejsc cennych przyrodniczo. Szczególnie dbamy o zaspokajanie potrzeby ruchu oraz racjonalne i zdrowe odżywianie naszych przedszkolaków.

Nasze przedszkole cieszy się bardzo dobrą opinią wśród rodziców m.in. dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze. Nauczycielki, oprócz odpowiedniego przygotowania pedagogicznego, nieustannie wzbogacają swoją wiedzę, również z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Nasze przedszkole wyrównuje szanse rozwojowe wychowanków. Prowadzona jest praca korekcyjno-wyrównawcza i terapeutyczna z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Zatrudniamy wykwalifikowany zespół pedagogów i specjalistów, organizujących różnorodne zajęcia wspierające dzieci we wszystkich sferach rozwojowych. Współpracujemy z psychologiem.

W ramach czesnego

Zajęcia dodatkowe

Obok zajęć programowych, zapewniamy wszystkim dzieciom bezpłatnie (w ramach czesnego) zajęcia dodatkowe.

Zajęcia ekologiczne

Matematyka

Matematyka z lego
Matematyka dla 6 latka 

Psycholog

A także:

 • Przedszkolne imprezy okolicznościowe (Jasełka, Wigilia, Mikołaj, Bal karnawałowy, Dzień Dziecka)
 • Prezenty od Mikołaja i upominki na Dzień Dziecka
 • Zajęcia z magicznym dywanem
 • Uroczystości przedszkolne (Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Zakończenie Roku)
 • Wycieczki w różne ciekawe miejsca np. do forum muzyki, do tearu, do zoo, do Arboteum itd
 • Zajęcia kulinarne (np. pieczenie pierniczków na Boże Narodzenie, pieczenie babeczek wielkanocnych itd)
 • Różnorodne warsztaty i konkursy tematyczne np. dzień bez zabawek, dni greckie, konkurs mody eko itd
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi ( np. Opiekunów z Ekostraży, twórców dziecięcych ksiązek itd)
 • Udział dzieci w konkursach plastycznych
 • Występy grup teatralnych w przedszkolu
 • A także inne atrakcje, które przygotowujemy dla dzieci w ciągu roku.

 

Zapewniamy wsparcie

Przedszkole w miesiącu wrześniu prowadzi diagnozy zapisanych dzieci i na jej podstawie, a także na podstawie uzyskanych informacji od rodziców może prowadzić dodatkowo zajęcia terapeutyczne indywidualne.

Zajęcia płatne

Dodatkowo proponujemy odpłatne zajęcia dla zainteresowanych:

BASEN

Marcin Sykut
tel. 606 130 837
e-mail: plywanie@happy-time.pl
e-mail: biuro@happy-time.pl

SZACHY

Olga Lisowska
tel. 698 024 599
e-mail: olga.lisowska@gmail.com

JUDO

Bartłomiej Olczak
tel. 691 098 127
e-mail: klub@judotigers.pl

MINI TENIS

Sławomir Grzeszczak
tel. 604 561 821
tel. 71 352 70 4
e-mail: smeczslawek@gmail.com

PIŁKA NOŻNA

Trener Marek Ratajczyk
tel. 792 672 105
zapisy tel. 537 32 30 56
e-mail: akademia@olympicwroclaw.pl
e-mail: biuro@olympicwroclaw.pl

AKROBATYKA

Jaśmina Dudek
tel. 508 259 528
e-mail: akrobatyka.wroclaw@wp.pl
e-mail: akro.wroclaw@gmail.com

TANIEC Z ELEMENTAMI BALETU

Agnieszka Rutkowska-Kowalów
tel. 608 341 228
e-mail: agnieszka.kowalow@interia.pl

TANIEC HIP-HOP
Grzegorz Maskiewicz
tel. 504 546 926
ZAJĘCIA Z KREATYWNOŚCI

Katarzyna Ragus
trenerka pamięci i twórczości
tel. 733 323 284
e-mail: info@synaptika.pl​

Od wielu lat nasze przedszkole jest współorganizatorem „Rajdu Smoka Strachoty” – cyklicznej imprezy rekreacyjno-krajoznawczej, w której co roku bierze udział ok. 1000 dzieci z kilkudziesięciu wrocławskich przedszkoli. Impreza odbywa się pod koniec maja w Parku Szczytnickim, w ramach Przedszkolnej Nagrody Wrocławia pod patronatem Prezydenta Miasta.

Wiosną każdego roku organizujemy dla chętnych dzieci wyjazd na Zielone Przedszkole.

Nasze sukcesy

Duże zainteresowanie dzieci językiem angielskim. Dzieci są dobrze przygotowane do kontynuowania nauki języka angielskiego w szkole.

Zdobywanie przez dzieci wielu nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wysoki stopień umuzykalnienia dzieci, udział w przeglądach i galach tanecznych.

Wychwytywanie talentów i rozwijanie indywidualnych uzdolnień u dzieci.

Wykrywanie i skuteczne korygowanie wad wymowy u dzieci.

Badania przesiewowe narządu ruchu i skuteczne korygowanie wad postawy.

Kuchnia

Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowujemy pyszne domowe jedzenie.
Dzieci korzystają w przedszkolu z trzech posiłków dziennie:

 • śniadanie
 • zupa + deser
 • obiad (drugie danie) + owoce

Dodatkowo, o każdej porze dnia, dzieci mają do dyspozycji wodę źródlaną.
Dla dzieci z dietą bezbiałkową i bezglutenową przygotowujemy odrębne posiłki. W przypadku szczególnych zaleceń dietetycznych ustalamy jadłospis indywidualnie z rodzicami.

W trosce o harmonijny rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dzieci, stosujemy tzw. kuchnię zrównoważoną. Bardzo zależy nam, aby nasze dzieci były zdrowe i odporne na choroby cywilizacyjne (otyłość, cukrzyca, alergie itp.), dlatego nasze przedszkole przystąpiło do projektu Zdrowy przedszkolak. Żywimy dzieci w oparciu o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości, bez sztucznych barwników i konserwantów, dostosowane do aktualnej pory roku. Posiadamy nowoczesny piec konwekcyjno-parowy, w którym przygotowujemy m.in.:

 • domowe wyroby mięsne do serwowania na zimno (np. pieczony schab/karczek/pierś z indyka, domowe pasztety)
 • dania mięsne na ciepło
 • warzywa do obiadów gotowane na parze (bez tłuszczu i bez wody)
 • domowe desery przygotowywane na ciepło (np. ciasto marchwiowe, ciasto szpinakowe, ciasteczka owsiane z żurawiną, kasza jaglana z musem owocowym, pieczone banany, pieczone jabłka i wiele innych).

Prowadzimy zrównoważone, zdrowe żywienie, używamy produktów o bezpiecznym składzie i tzw. „bio”. Nasi pracownicy kuchni uczestniczą w różnorodnych szkoleniach w tym z zakresu z zakresu HACCAP. Posiadamy aktualny Certyfikat z systemów jakości. Dzieci codziennie same komponują kanapki, poznają nowe smaki i uczą się zasad zdrowego żywienia.

  Współpracują z nami

  Przedszkole nr 106 • Szkoła Podstawowa nr 8 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 • Parafia Św. Jacka • Sanepid • PCK • WCDN • LOP • TOZ • Ekostraż • Straż Pożarna • Straż Miejska • Hala Stulecia