Projek unijny w przedszkolu

Od dnia 11.06.2024 realizujemy projekt mający na celu rozwinięcie ilości miejsc przedszkolnych oraz wzrost jakości prowadzonych działań edukacyjnych w naszym przedszkolu Tytuł projektu: Przedszkolaki wchodzą na zielone szlaki Wrocławiu, złożonego w naborze nr FEDS.08.01-IŻ.00-0127/23-00 – Priorytet nr 8 Fundusze Europejskie dla edukacji na Dolnym Śląsku, działanie nr FEDS.08.01, dostęp do edukacji współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Edukacja,. Na cel projektu składa się szereg działań które przyczynią się do lepszego dostosowania usług świadczonych przez Ekologiczne Niepubliczne Przedszkole Fundacji STRACHOTA do współczesnych wymagań edukacyjnych, promowania ekologicznych wzorców postępowania od najmłodszych lat. W ramach projektu zwiększymy ilość dotychczasowych miejsc przedszkolnych o kolejne 25 miejsc, rozszerzymy ofertę zajęć edukacyjnych i zajęć specjalistycznych o szereg zajęć dodatkowych tak by przez zabawę rozwijać dzieci, odkrywać ich talenty i zainteresowania a także by wspomóc dzieci z niepełnosprawnościami czy specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zwiększymy kwalifikacje naszej kadry. Doposażymy placówkę w sprzęt technologii informacyjno-komunikacyjnej, sprzęt do zajęć edukacyjnych i dydaktycznych. Wyposażymy nowo utworzony oddział oddziału. Przeprowadzimy prace dostosowawczo -adaptacyjne budynku aby lepiej spełniał wymagania techniczne zwiększonej ilości dzieci oraz wyposażymy w nowy sprzęt nasz plac zabaw !
Placówka ma na celu upowszechnienie wychowania przedszkolnego wśród dzieci.

Wartość projektu wynosi 1 315 788,00 zł z czego dofinansowanie unijne 1 052 630,00 zł